Produkty

Jste na: LAMI KAPPA / Produkty / Vibrodiagnostika / Software / LamiApp

LamiApp

LamiApp je ke stažení zdarma pro všechny příznivce technické diagnostiky.

Aplikace LamiApp je užitečným nástrojem pro technickou praxi v diagnostice stavu rotačních strojů. Své uplatnění najde přímo v technických provozech, ale i jako pomůcka pro univerzitní studium. Aplikace je plně off-line, pro její používání není potřeba připojení k internetu.

Prvním funkčním blokem aplikace LamiApp je základní problematika tolerancí provozního ustavování jak pro krátké pružné spojky, tak pro vložené hřídele. Uživatel aplikaci pouze zadá provozní otáčky soustrojí a aplikace vypočítá doporučené radiální a axiální tolerance pro jeho ustavení. Současně v tomto bloku aplikace obsahuje kalkulátor teplotního růstu pro předem nadefinované běžně používané materiály.

Dalším blokem aplikace LamiApp je funkce zabývající se základy diagnostiky vibrací. Obsahuje podrobnou funkci přepočtu mezi jednotlivými veličinami vibrací v závislosti frekvenci vibrací resp. provozních otáčkách stroje. S touto problematikou úzce souvisí další funkce kalkulátor 4-20 mA, která jednoduše přepočítá hladiny vibrací na konkrétní hodnoty proudu [mA]. V případě řemenových převodů je užitečným nástrojem funkce výpočtů frekvence, rychlosti  a délky řemene. Stačí pouze zadat osovou vzdálenost, průměry (případě poloměry) řemenic a provozní otáčky stroje a aplikace vypočítá vše ostatní.

Dále aplikace obsahuje funkce pro přepočet základních jednotek mezi imperiálním a metrickým systémem. Aplikace rychle přepočítá základní jednotky veličin vibrací, hmotnosti, rychlosti, délky a teploty. Na závěr aplikace obsahuje několik užitečných výtahů z normy ČSN ISO 10816 upravující problematiku měření vibrací.

V současnosti je LamiApp k dispozici pro operační systém Android.

LamiApp je ke stažení zde.

Krátké video o aplikaci LamiApp si můžete prohlédnout zde.

Související produkty: