Souhlasíte s používáním Cookies?


Plovákové odvaděče středotlaké a vysokotlaké

Free Float® odvaděče, které nabízí kontinuální odvod kondenzátu, jsou optimální pro odvod kondenzátu zejména z výrobních zařízení. Zde naleznete středotlaké a vysokotlaké typy do 120 barg a také některé typy pro hlavní parní rozvody.
Plovákové odvaděče středotlaké a vysokotlaké řeší:

plovákové odvaděče

Zvýšená výkonnost topných zařízení

Volný plovák stoupá a klesá spolu s kolísajícím množstvím příchozího kondenzátu a otevírá ventil pro okamžitý odvod kondenzátu resp. ho uzavírá, když do odvaděče vstoupí pára. Integrovaný X-element (typy s „X“) pracuje jako odvzdušňovací ventil pro odvod jak studeného, tak teplého vzduchu. Výsledkem je, že vnitřní komora odvaděče obsahuje pouze páru, čímž je dosaženo optimálního topného výkonu zařízení. Integrovaný bimetal (typy s „B“) pracuje jako odvzdušňovací ventil pro odvod jak studeného, tak teplého vzduchu pro co nejrychlejší náběh.


Dlouhá životnost

Vysoce přesně vyrobený kulový plovák se během střídání cyklů otáčí, čímž je zajištěno, že jeho styčná plocha se sedlem ventilu není stále stejná, ale je pro tento účel využíván celý povrch plováku. Tímto patentovaným řešením je zajištěna maximální životnost odvaděče a jeho těsnost proti únikům páry. Tělesa typů J3S-X a J5S-X jsou pro zajištění vysoké trvanlivosti z nerezové oceli.


Ochrana zařízení

X-element je zkonstruován jako „fail-open“, takže ventil zůstane v případě poruchy otevřený.


Také využitelné pro středotlaké a vysokotlaké hlavní parní rozvody

Řada JH7 využívá stejnou 3-bodovou konstrukci jako výrobky určené pro hlavní parní rozvody. Plovák je pevně přitlačován proti sedlu ventilu i při malém množství kondenzátu, např. u vedení přehřáté páry, takže nedochází k žádným únikům páry.

 

Další informace a aktuální technické listy nazelnete zde.